Ubytování v Zašové - levná dovolená v Beskydech

Levné ubytování v Zašové - města a obce regionu

Dovolenou v Beskydech uchopíte druhý dech

Obec Zašová Zašová - obec kde se chalupa v Beskydech nalézá.
Obec Zašová se nachází mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Valašským Meziříčím. První zmínka o Zašové se objevuje roku 1370, obec je však o několik desetiletí starší, byla založena již v počátku 14. století a patřila k rožnovskému, později rožnovsko-meziříčskému panství. V obci se nachází historické památky a významné poutní místo Stračka. Ze Zašové se můžete vyškrábat na kole třeba na Velký Javorník s výškou 918 m. n. m., na kterém vyrostla, během léta roku 2013, zbrusu nová rozhledna.


Město Zubří Zubří
Město se nachází nedaleko Rožnova pod Radhoštěm hned za kopečkem od našeho ubytování v Zašové a kdysi se mu říkávalo město březových vysavačů (bylo zde hodně výrobců březových metel). V Zubří není tradiční pouť, ale místo ní mám každý rok tradiční metlářský jarmark. Město má přes 5000 obyvatel a největším průmyslovým podnikem ve městě, zaměstnávajícím kolem 700 pracovníků, je firma Gumárny Zubří, a. s. Lákadlem pro příznivce sportů může být Házená Zubří, která má zde dlouholetou tradici.


Město Rožnov pod Radhoštěm Rožnov pod Radhoštěm
Rožnov pod Radhoštěm byl založen v polovině 13. století, mezi lety 1246 - 1267, olomouckým biskupem Brunem ze Schaumburku. Leží po obou březích řeky Bečvy a byl původně postaven celý dřevěný. V roce 1820 zde vznikly klimatické lázně, kde se zpočátku léčilo žinčicí a procházkami. V současné době má město krásně zrekonstruované náměstí T. G. Masaryka a největším lákadlem pro turisty je Valašské muzeum v přírodě a Pivní lázně. Naše ubytování v Beskydech se nalézá 9 km od Rožnova pod Radhoštěm.

Obec Dolní Bečva Dolní Bečva
Obec se nachází nedaleko Rožnova pod Radhoštěm pod horou Radhošť, na kterou si můžete vyšlápnout přímo z vesnice, kde dojedete vozem, autobusem, nebo na kole až z našeho ubytování v Zašové. Kousek od Dolní Bečvy (3 km) můžete nalézt kvalitní golfové hřiště v Rožnově pod Radhoštěm. Přímo z Dolní Bečvy se můžete dostat na cyklostezku „Bečva“. Po ní pak s přehledem dojet na Bečvu Horní nebo odbočit na Radhošť. Výlety na si můžete zpestřit na méně známé avšak nádherné místa jako je Černá hora, Mešný, Kamenná nebo Kyčera.

Obec Prostřední Bečva Prostřední Bečva
Prostřední Bečva nabízí mnoho možností pro lení i zimní turistiku. Nejvíce osad leží v krásném údolí Rožnovské Bečvy, dalšími obydlenými oblastmi jsou Kněhyně nebo Bacov. Územní je identické zejména množstvím samot, kde lišky dávají dobrou noc. Nejvyšším místem katastru je Čertův mlýn (1 206 metrů nad mořem). Na Prostřední Bečvě můžete v létě využít ke koupání požární vodní nádrž nebo si u ní zahrát tenis. V roce 2001 byl v obci dostavěn nový kostel.

Obec Horní Bečva Horní Bečva
Je typická horská příhraniční obec s nadmořskou výškou v centru 505 m. n. m. Po celý rok je zde možno využívat značených turistických tras k procházkám, výletům a cykloturistice po horských hřebenech přes Soláň, Radhošť, Pustevny, Lysou Horu až k vrcholům Malého Javorníku. Při hlavním tahu na Bumbálku a Třeštík je možné přímo u silnice načepovat libovolné množství vody ze Sachovy studánky. Podle studánky je nazvaný i skiareál „Skisachovka“, který leží kousek od ní. Až na Horní Bečvu můžete dojet z ubytování v Zašové taktéž na kole po cyklotrase Bečva.

Hutisko-Solanec Hutisko-Solanec
Hutisko-Solanec vzniklo, jak napovídá název, spojením původně dvou obcí. Svými přírodními krásami a vybavením se řadí mezi známá střediska lyžařského a turistického ruchu. Nejvyšším vrcholem Hutiska-Solance je Vsacká Tanečnice s nadmořskou výškou 912 metrů nad mořem. V obci se nalézá pomník Charlotty Garrigue-Masarykové, ten můžete nalézt v lokalitě „Za kopcem“. Z obce se dá dostat hezky autem či na kole až na hřeben Soláně.

Obec Vigantice Vigantice
Název obce vznikl od osobního jména Wiegand a první zmínka o Viganticích je z roku 1411. Obec se nachází mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Dolní Bečvou. Rodákem je i známý fotbalista Milan Baroš, ten zde začínal v místním TJ Modrá hvězda Vigantice. V roce 2013 proběhl v obci již druhý ročník fotbalového turnaje žen. Jedná se o malou obec z necelou tisícovkou obyvatel.

Město Valašské Meziříčí Valašské Meziříčí
První zmínka o Valašském Meziříčí pochází už z roku 1297. V městě se stékají dvě řeky (Rožnovská a Vsetínská Bečva). Lákadlem města je zámek Žerotínů, kteří tu v minulosti pobývali. Kromě dalších architektonických památek zde najdeme také Moravskou manufakturu gobelínů. Kousek z města je to na přehradu Bystřička nebo do lázní v Teplicích nad Bečvou. Zde můžete navštívit třeba podzemní jeskyně nebo nejhlubší propast v Evropě.


www.valachshop.cz | Bytové doplňky | Partneři levného ubytování v Beskydech | Levné ubytování - katalog | Chata, chalupa Beskydy | © NapsatWeb 2013 | Mapa stránek TOPlist