Cyklotrasy v Beskydech a turistika na Valašsku

Radhošť, Soláň a další krásná místa, kam v Beskydech můžete vyrazit

Některé cyklotrasy v Beskydech, které se Vám budou jistě líbit

Při dovolené v Beskydech můžete navštívit mnoho malebných míst a to jak na kole, autem, tak jako pěší turisté. Mezi turisticky atraktivní oblasti musíme zařadit zařadit Radhošť se sochou pohanského boha Radegasta a kaplí Cyrila a Metoděje, Pustevny s klasickými stavbami architekta Dušana Jurkoviče. Prohlédněte si tuto cyklotrasu, která vede po cyklotrase Bečva a pak až kousek pod Radhošť po asfaltové silnici bez automobilového provozu. Zdatnější cykloturisté mohou z Radhoště po hřebenu zajet na Pustevny, z Pusteven na Martiňák a z Martňáku sjet na Horní Bečvu, kde se napojí na cyklotrasu Bečva.

Dále je cílem cykloturistů turistů Soláň, s nádhernými výhledy na Beskydy a údolí. Ze Zašové je to 25 km a tato cyklotrasa je opět pro zdatnější cykloturisty, kteří mohou ze Soláně zajet ještě na Bumbálku, nebo mohou sjet do Velkých Karlovic a pak pokračovat po cyklotrase údolím po proudu Vsetínské Bečvy do Vsetína a Valašského Meziříčí.

Lákadlem pro cykloturisty může být v Beskydech i Velký Javorník, na kterém v červenci a srpnu 2013 vyrostla 26 m vysoká rozhledna s nádhernými výhledy nejen na Beskydy. Na Velký Javorník se můžete dostat například ze Zašové po této vyznačené cyklotrase a zpět se mužete vrátit jinou cyklotrasou vedle které se po sjezdu z Javorníka v Dolních Pasekách nalézá Koliba na Pasekách z výbornou kuchyní.

Dárky, bytové doplňky a ubytování v internetovém obchodě valachshop.cz

Budete-li si chtít některý den odpočinout od delších výletů, tak můžete poznávat obec Zašová , její pamětihodnosti, nebo navštívit zdejší poutní kostel navštívení Panný Marie.

Dalšími místy, která turisté při pobytu v Beskydech navštěvují je město Štramberk. V něm je možné najít hrad se stejným jménem a na hradě „Štrambersků trůbu“. Vystoupáte-li točivé schody do nejvyšších míst, spatříte nádherný výhled. V městě si určitě koupíte i místní tradiční pochoutku „štramberské uši“. Blízko Štramberku je město Kopřivnice, tam je k navštívení technické muzeum Tatra.

Cyklostezka Bečva

Pro vyznavače cyklistiky a bruslaře by mohla být lákadlem cyklostezka Bečva, která prakticky kopíruje toky Rožnovské a Vsetínské Bečvy (pohodová jízda mezi stromy i pro méně zdatné cyklisty), podél kterých můžete dojet na Bečvy, Velkých Karlovic, nebo až na hrad Helfštýn.. Cykloztezku Bečvu si zejména chválí inline-bruslaři pro její kvalitní povrch.

Cyklostezka Bečva

Po stezce je možné se vydat ze Zašové (zde se nalézá chata v Beskydech) až na Horní Bečvu nebo na druhou stranu stezky a to směrem na Valašské Meziříčí – Vsetín – Velké Karlovice. Po stezce dojedete z Valašského Meziříčí až do Tovačova. Trasa má mírné převýšení a je vedena většinou mimo automobilový provoz krásnými zákoutími našeho kraje podél řeky Bečvy (cyklostezka Bečva mapy).


www.valachshop.cz | Bytové doplňky | Partneři levného ubytování v Beskydech | Levné ubytování - katalog | Chata, chalupa Beskydy | © NapsatWeb 2013 | Mapa stránek TOPlist